Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod patronatem Mazowieckiego Instytutu Kultury noszący nazwę „Warszawska Syrenka”. Komisja w składzie: Urszula Bulicz, Anna Łupińska, Agnieszka Szymczyk, Ewa Truchel-Palkowska spotkała się 6 marca 2019 roku, aby wyłonić talenty recytatorskie. Przesłuchania odbyły się w dwu turach, najpierw w bardzo licznym gronie wystąpili przedstawiciele klas 4 - 6 a następnie 7- 8 i III gimnazjum.

Pierwsze miejsce zajęli: Anna Szot z klasy 4b i Julian Bączkowski z klasy 5d. Uczniów tych przygotowywały panie: Anna Łupińska i Ewa Truchel- Palkowska. Trzymamy za nich kciuki w etapie rejonowym konkursu, który odbędzie się 27 marca 2019 r. w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.  

Drugie miejsce przypadło w udziale: Michalinie Czaudernie z klasy 4c i Franciszkowi Sygule z klasy 5c. Z uczniami pracowały panie: Urszula Bulicz i Ewa Truchel-Palkowska.

Trzecie miejsce, już pojedynczo, należy do Mai Świtulskiej z klasy 4b, z którą pracowała pani Anna Łupińska.

Jury przyznało także wyróżnienia, które zdobyli: Helena Piórkowska ( 6a), Magdalena Mętel (5c), Wiktoria Iskra (6b) i Bartosz Konopka ( 6).

Wśród młodzieży z klas 7- 8 i III gimnazjum wybrano do etapu rejonowego Zuzannę Solus i Julię Rozy z klasy 7a. Obie dziewczyny pracowały pod kierunkiem pani Urszuli Bulicz.

Spotkanie z poezją w wykonaniu recytatorów było prawdziwą ucztą dla ducha! Wszystkich chętnych do zgłębiania tajników recytacji zapraszamy do udziału
w konkursie już w przyszłym roku.

 

Urszula Bulicz

Dzienniczek ucznia

ŁazyTV

Świetlica

Chmura