Aktualności

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod patronatem Mazowieckiego Instytutu Kultury noszący nazwę „Warszawska Syrenka”. Komisja w składzie: Urszula Bulicz, Anna Łupińska, Agnieszka Szymczyk, Ewa Truchel-Palkowska spotkała się 6 marca 2019 roku, aby wyłonić talenty recytatorskie. Przesłuchania odbyły się w dwu turach, najpierw w bardzo licznym gronie wystąpili przedstawiciele klas 4 - 6 a następnie 7- 8 i III gimnazjum.

W XX Gminnym Konkursie Puosenki Dziecięcej nasze uczennice odniosły sukces. Asia Garbarska z kl. 3a zajęła 2. miejsce w kategorii klas 1-3, a Krysia Syguła z kl. 4b wyróżnienie w kategorii klas 4-6. Serdecznie gratulujemy!

31 stycznia br. ogłoszono wyniki XV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów i Muzeum Niepodległości w Warszawie
z okazji Roku Stanisława Moniuszki. Uczniowie klas 4, 5 i 6 z naszej szkoły zajęli w nim bardzo wysokie lokaty.

Podczas 67. posiedzenia Sejmu posłowie zdecydowali o  ustanowieniu 2019 r. Rokiem m.in. Stanisława Moniuszki dla upamiętnienia dwusetnej rocznicy urodzin tego niezwykłego człowieka: kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej, a także kochającego męża i ojca dziesięciorga dzieci. Posłowie podkreślili, że Stanisław Moniuszko był wzorem patrioty. „Utwory kompozytora do dziś stanowią inspirację dla wielu artystów, a w czasach jemu współczesnych tworzyły paletę barw, za pomocą której Polacy odmalowywali najpiękniejsze odcienie patriotycznych uczuć i narodowej tożsamości”.

Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów, Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz doradcy metodyczni zaprosili uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim literackim konkursie tematycznym.