Aktualności

Dyktando na 100-lecie Niepodległej, pisane przez Rodziców naszych Uczniów z okazji obchodów Roku dla Niepodległej, rozstrzygnięte! Ogłoszenie jego wyników nastąpiło 18 maja, podczas Święta Szkoły, które jak co roku przypada w rocznicę urodzin patrona, Jana Pawła II.

I miejsce zajęła Pani Magdalena Dudzińska, II miejsce - ex aequo: Pani Agnieszka Dzikiewicz i Pani Ewa Knaflewska, III miejsce ex aequo: Pani Maja Jabłońska i Pan Rafał Patyra. Zostały też przyznane 4 wyróżnienia. Otrzymali je:  Pani Joanna Ferlian-Tchórzewska, Pan Mariusz Kołakowski, Pani Marzena Sarnowska, Pani Dominika Skorupka. Finalistami dyktanda zostali: Pani Aleksandra Garbarska, Pani Katarzyna Jaworska, Pani Anna Jaźwińska, Pani Luiza Lewandowska-Dudek, Pani Alina Lipka, Pan Marcin Makowski, Pani Magdalena Więsak, Pani Joanna Żeleszkiewicz.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w promowanie pięknej i poprawnej polszczyzny. Serdecznie gratulujemy sukcesów.

Organizator: Krzysztof Łupiński

Po kilkumiesięcznych, wieloetapowych eliminacjach z udziałem kilku tysięcy uczniów oraz po dwóch dniach przesłuchań około dwustu, którzy weszli do finału, poznaliśmy laureatów 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

Z radością informujemy, że w kategorii klas gimnazjalnych i 7 szkoły podstawowej, w której przyznano I, II i III miejsce oraz cztery wyróżnienia, Łukasz Kozłowski, uczeń klasy III c gimnazjum, reprezentujący naszą szkołę i gminę Lesznowola, zdobył Wyróżnienie i tym samym został laureatem konkursu wojewódzkiego oraz prawo do dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Łukasz przygotowywał się pod kierunkiem Pana Krzysztofa Łupińskiego.

Asli Erdem, uczennica klasy II a gimnazjum, uzyskała tytuł finalistki na etapie wojewódzkim XVIII Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” i prawo do dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Konkurs, organizowany przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów, pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, odbył się 10 marca 2018 roku w Warszawie. Asli przygotowywała się pod kierunkiem pani Anny Łupińskiej. Gratulujemy sukcesu!