Zarządzenie nr 22/2019 Wójta Gminy Lesznowola z dnia 30.01.2019

W sprawie uchwalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020 dla których organem prowadzącym jest Gmina Lesznowola.

Sukcesy uczniów klas 4, 5, 6 w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim

31 stycznia br. ogłoszono wyniki XV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów i Muzeum Niepodległości w Warszawie
z okazji Roku Stanisława Moniuszki. Uczniowie klas 4, 5 i 6 z naszej szkoły zajęli w nim bardzo wysokie lokaty.

Retoryka w szkole. Sukces piątoklasisty

Stanisław Świątek, uczeń klasy 5b zdobył wyróżnienie (IV miejsce) w XV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym organizowanym przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów i Muzeum Niepodległości w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla upamiętnienia tradycji polskiego skautingu w związku z Rokiem Harcerstwa.

Ortografia na medal

Uczniowie klas 5, 6 szkół podstawowych (1. grupa) oraz klas 7, 8 szkół podstawowych i III gimnazjum (2. grupa) przystąpili do XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”, organizowanego pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Na razie odbył się szkolny etap konkursu, w którym wzięło udział 17 uczestników z klas 5 – 6 (w dniu 10 stycznia 2019 r.) oraz 25 uczestników z klas 7-8 i III gimnazjum (w dniu 11 stycznia 2019 r.). Uczniowie w obu grupach pisali dyktando i rozwiązywali test językowy.

Rzeź Woli – fotoreportaż Autorstwa Weroniki Żądłowskiej

Polsko-Niemiecka Nagroda Młodzieży „Razem W Europie. Jeden Cel”

„Razem w Europie. Jeden cel” to motto aktualnego konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2017-2019, finalistami którego została nasza szkoła wraz ze szkołą partnerską Marie-Curie Gymnasium z Neuss. W ramach tego konkursu uczniowie obu szkół w dniach 4-12 października 2018 r. zrealizowali projekt pod hasłem „ Hejtuj hejty”. Jego celem było zgłębienie w grupie międzynarodowej tematyki poświęconej różnorodności, poszanowaniu praw człowieka i kształtowanie postaw tolerancji.

wiecej-->>

Nasz facebook

Kalendarz 2018/19

13.02 - zebranie RP
14.02 - zebrania z rodzicami uczniów

Uczestniczymy

Online...

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.